Registrácia Zabudnuté heslo

Lucia ostala po manželovej smrti sama na deväť detí

38-ročná Lucia zo Žiliny porodila svojmu milovanému manželovi deväť detí. Rodinné šťastie zasiahla krutá rana, keď ich otec po ťažkej chorobe navždy opustil.

Žiadateľ:

Lucia Schneiderová

ID projektu:

201700158

Oblasť: plus pre ženy - Lokalita: Žilinský kraj - Žilina Dátum platnosti projektu: 11.03.2018 - 11.03.2019

4,000.00 € celkovo potrebných 4,000.00 € získaných 0 € získaných inak 0.00 € ešte potrebných
100%

Partner:

Partner: News and Media Holding a.s. - Plus Jeden Deň

Popis projektu

Niektoré ženy sa ženú za kariérou a tehotenstvo odmietajú. Iné sú oddanými matkami. Takou je aj 38-ročná Lucia zo Žiliny, ktorá svojmu milovanému manželovi porodila deväť detí. Rodinné šťastie zasiahla krutá rana, keď ich otec po ťažkej chorobe navždy opustil.
 
Skromná mama musí uživiť seba a deväť potomkov vo veku od 1 do 16 rokov z necelých 800 eur. Mnohopočetná rodinka býva v panelovom dome na sídlisku Vlčince v trojizbovom byte. Pri našej návšteve sme videli, že rodina je súdržná a veľmi skromná. Aj keď deti nemajú pri sebe svojho ocka, majú seba samých a navzájom si pomáhajú.
 
Rodinu vlani zarmútila nečakaná lekárska správa – oteckovi zistili nádor na mozgu. Stalo sa to len  mesiac po narodení dcérky. Jej prvých narodenín sa už nedožil. „Bol to výnimočný a dobrý manžel. No teraz viem, že je hore u Nebeského ocka a dáva na nás pozor,“ v nádeji vraví mladá mamička Lucia Schneiderová.
 
Pohrebnú omšu celebroval žilinský biskup Tomáš Galis,  spolu s ním viac ako desiatka kňazov. Všetkým smútiacim sa manželka Lucia poďakovala za modlitby. Ako veriaca žena vyjadrila nádej a presvedčenie, že jej manžel tento boj vyhral a že už je s Pánom.
 
Milošova ťažká choroba dokázala zjednotiť veľké množstvo veriacich ľudí, dá sa povedať že po celom Slovensku. Počas choroby vďaka modlitbám, pôstom či adoráciám za jeho vieru a uzdravenie posilňoval vo viere a nádeji tisíce ľudí. A takto viedol aj svoju rodinu. Tu mal na prvom mieste.
 
Teraz však mladá mamička ostala sama s deviatimi školopovinnými deťmi a tak má čo robiť, aby to sama zvládala. Na otázku či jej niečo chýba, skromnými očami sa na nás pozrela a z jej úst vyhŕkli len slová. „Boh je dobrý otec a stará sa o nás,“ povedala Lucia. Ešte keď žil jej manžel, rozhodli sa postaviť rodinný dom, aby sa veľká rodina nemusela tlačiť v trojizbovom byte, ktorý majú v podnájme. No po jeho smrti ostal dom nedokončený i napriek tomu, že si rodina zobrala na stavbu úver. A tak matka musí mesačne splácať aj úver v banke.
 
Mesačný rozpočet 10-člennej rodiny tvorí rodičovský príspevok (213 eur), detské prídavky (211 eur) a k tomu vdovský so sirotskými dôchodkami 400 eur. Schneiderovci musia teda vyžiť z 800 eur na mesiac.
Bežný nákup pre rodinku sa do nákupnej tašky nezmestí. 40 rožkov, 2 chleby, 20 jogurtov – a to zďaleka nie sú všetky nutné potraviny.  „Nakupovanie je pre nás dosť ťažké. Keď ideme do obchodu, musíme ísť autom, pretože nakúpiť pre toľko krkov, to dá zabrať,“ vraví Lucia.
Mladá matka sa napriek ťažkému životnému údelu nevzdáva a chce sa o deti postarať najlepšie, ako sa dá. S pomocou sa jej i jej deťom bude životom kráčať ľahšie.

Aktuálny status projektu

Rodine ste venovali spolu 3104,50 eur, ktoré sme v plnej výške poukázali na účet žiadateľky. Všetkým darcom ďakujeme za podporu! Viac na: https://www1.pluska.sk/Regiony/Stredne-Slovensko/Nestastna-vdova-Lucia-Dobri-ludia-pomohli-mne-aj-mojim-9-detom

Počet statusov [1]
[1 - 1]

Preposlanie projektu

Názov projektu:

Lucia ostala po manželovej smrti sama na deväť detí

Žiadateľ:

Lucia Schneiderová

ID projektu: 201700158

* takto označené polia sú povinné

Otázka k projektu

Názov projektu:

Lucia ostala po manželovej smrti sama na deväť detí

Žiadateľ:

Lucia Schneiderová

ID projektu: 201700158

* takto označené polia sú povinné

Nahlásiť projekt

Názov projektu:

Lucia ostala po manželovej smrti sama na deväť detí

Žiadateľ:

Lucia Schneiderová

ID projektu: 201700158

* takto označené polia sú povinné