Registrácia Zabudnuté heslo

Mirka s tromi deťmi prežívajú peklo

Mama troch detí z Prešova túži po dôstojnom bývaní. Zbavila sa násilníka, ktorý ju aj deti celé roky tyranizoval, no teraz čelí ďalším útokom od susedov, ktorí takmer zneužili jej dcéru.

Žiadateľ:

Anonymný žiadateľ

ID projektu:

201800175

Oblasť: plus pre ženy - Lokalita: Prešovský kraj - Prešov Dátum platnosti projektu: 16.01.2018 - 16.01.2019

3,000.00 € celkovo potrebných 475.00 € získaných 0 € získaných inak 2,525.00 € ešte potrebných
16%
Podporiť projekt

Partner:

Partner: News and Media Holding a.s. - Plus Jeden Deň

Popis projektu

Mirka a jej tri deti sa vymanili tyranovi: Teraz prežívajú ďalšie peklo!
 
Mama troch detí z Prešova po ničom inom netúži tak ako po dôstojnom bývaní. Zbavila sa násilníka, ktorý ju aj deti celé roky tyranizoval, no teraz musí čeliť ďalším útokom. Nadávky, sexuálne narážky a fyzické útoky od susedov sú takmer na dennom poriadku. Dokonca sa pokúsili sexuálne zneužiť jej staršiu dcéru!
 
Mirka Hadzimová (35) preklína chvíle, keď sa zaľúbila do otca svojich troch detí. Hoci mu nikdy neodpustí, že sa dal na drogy i alkohol a stal sa z neho agresívny tyran, je mu vďačná za tri spoločné ratolesti, ktoré neskonale miluje. Aj preto ju veľmi trápi, že Rolandovi (15), Karine (14) a Vanesse (9) nedokáže zabezpečiť pokojné a dôstojné bývanie.
 
Už siedmy rok totiž žijú v dvojizbovom byte na Starej Tehelni. Domáci túto lokalitu poznajú ako nie bezpečné miesto, kde žijú zväčša neprispôsobiví asociáli. Mirka s deťmi sa sem dostala po rokoch bývania v rôznych útulkoch. Namiesto pokojného bývania pre osudom ťažko skúšanú rodinu nastalo peklo.
 
Susedia im dávajú poriadne zabrať. Policajtov musia volať v jednom kuse, no vôbec to ich problém nerieši. Útoky v rôznej forme trvajú. “Nedávno chceli sexuálne zneužiť staršiu dcéru. Aj preto dievčatá nikam nechodia, iba do školy a domov. No aj cesta zo školy je pre ne stres,” opisuje Mirka. Boja sa chodiť domov, najradšej sú v škole. Na rozdiel od iných rovesníkov neznášajú prázdniny. Vtedy sú totiž iba zatvorené medzi múrmi ich bytu. Pritom malé slečny sú nadané. Mladšia výtvarne a staršia rada tancuje, reprezentuje školu. 
 
Mama dievčat bola sama vystavená surovej bitke. “Šla som so synom k lekárovi, no ani sme nedošli. Lebo pod vymyslenou zámienkou ma napadli pri komunitnom centre a zbili ma a dokopali,” vraví znechutene Mirka. Roland pre tieto pretrvávajúce problémy skončil s vážnymi psychickými problémami v nemocnici. 
 
Lekári jej vzhľadom na správny celkový vývin detí odporúčajú zmeniť prostredie, kde vyrastajú a riešiť bývanie. No v tomto je Mirka bezmocná. Nemá prácu, no nie preto, že je lenivá. Ako dobrovoľníčka chodí každý deň pomáhať do psieho útulku. Bez ohľadu na to, či je zdravá alebo chorá. Sama má psíkov, ujala sa ich, keď videla, ako ich susedia týrajú. 
 
Mesačný príjem rodiny je iba 390 eur. Polovica ide na zaplatenie bytu, v ktorom majú veľkú zimu pre netesniace okná a nefungujúcu gamatku. Na všetky ostatné výdavky im musí vystačiť necelých 200 eur. A vyžiť z toho je skutočne umenie. Ich Vianoce boli bez darčekov. Skromné deti si ani nič neprajú, vedia, že nemôžu mať žiadne nároky. Veď aj tak túžia iba po jednom - odsťahovať sa zo sídliska hrôzy. Chcú žiť v pokoji, mimo odpudzujúceho prostredia plného špiny, ošarpaných omietok, hlučných, vulgárnych a agresívnych susedov. Veria, že raz sa im to skutočne podarí a budú bývať na pokojnom a príjemnom mieste.

Preposlanie projektu

Názov projektu:

Mirka s tromi deťmi prežívajú peklo

Žiadateľ:

Anonymný žiadateľ

ID projektu: 201800175

* takto označené polia sú povinné

Otázka k projektu

Názov projektu:

Mirka s tromi deťmi prežívajú peklo

Žiadateľ:

Anonymný žiadateľ

ID projektu: 201800175

* takto označené polia sú povinné

Nahlásiť projekt

Názov projektu:

Mirka s tromi deťmi prežívajú peklo

Žiadateľ:

Anonymný žiadateľ

ID projektu: 201800175

* takto označené polia sú povinné