Registrácia Zabudnuté heslo

Zdravie

Chráňme ho,

je krehké

Je to najvzácnejšie, čo máme. Tí, ktorí také šťastie nemajú a trpia, bývajú bezmocní a v núdzi. Zaslúžia si pozornosť, podporu a pomoc. Zmierňovať utrpenie tých, ktorí to potrebujú, je poslaním a medziľudskou povinnosťou.

Rehabilitačné cvičenie v Adeli pre našu Viktorku

Viktória prišla na svet predčasne a po prvom roku jej života sa začali objavovať zdravotné komplikácie.Okrem epilepsie sa trápi s DMO. Usilovne však bojuje, aby sa raz postavila na vlastné nôžky.

Žiadateľ:

Anonymný žiadateľ

ID projektu:

201700162

Oblasť: zdravie - deti Lokalita: Banskobystrický kraj - Banská Bystrica Dátum platnosti projektu: 01.11.2017 - 01.11.2018

3,080.00 € celkovo potrebných 0 € získaných 0 € získaných inak 3,080.00 € ešte potrebných
0%
Podporiť projekt

Partner:

Partner: Kaufland Slovenská republika v.o.s.

Popis projektu

VOLÁM SA VIKTORKA, MÁM 11 ROKOV A CHODÍM DO TRETEJ TRIEDY SZŠ. SOM VEĽMI ŠIKOVNÁ A USMIEVAVÁ.  MOJA MAMINKA MI HOVORÍ "NAŠE SLNIEČKO". VIEM, ČO PRE MŇA VŠETKO ROBÍ. MAMINA,TATÍK A MÔJ BRATČEK JAKUBKO TÚŽIA LEN PO JEDNOM  - VIDIEŤ MOJE PRVÉ KRÔČIKY. VIEM, AKÉ JE TO ŤAŽKÉ A FINANČNE VEĽMI NÁROČNÉ, AJ TAK SA NEVZDÁVAM A ROBÍM OBROVSKÉ POKROKY.

Už počas tehotenstva sme vedeli, že narodenie dcérky sa nezaobíjde bez problémov. Mesiac som si odležala v nemocnici, spadla mi placenta a Viktorka sa narodila v 34. týždni. Bojovala o život, lekári ju museli kriesiť. Neskôr ju prepustili ako zdravé dieťa bez diagnózy.

Prvé príznaky choroby sme u nej objavili, keď už mala takmer rok. Ovplyvnila aj jej očká a istý čas mala problém so srdiečkom. Najväčším víťazstvom bol fakt, že sa nám podarilo eliminovať časté epileptické záchvaty. Mala ich dvadsať až tridsaťkrát denne, bolo to naozaj strašné. Našťastie sa ich celkom zbavila a vysadili sme aj tabletky.

V prvom roku života Viktorke diagnostikovali DMO- detskú mozgovú obrnu. V ten deň ako keby sa nám bol zrútil svet, nevedeli sme čo nás čaká, lebo ani lekári nám to nepovedali. Preto sme všetko o diagnóze začali hľadať na internete a prišli na to, že je to diagnóza na celý život. Aj keď nám neustále neurologička opakuje "pripravte sa do budúcna na vozík ", tak sa nezdávame a stále hľadáme nové možnosti ako Viktorku postaviť na nôžky.

Malá bojovníčka už absolvovala niekoľko liečebných pobytov a v posledných rokoch dvakrát podstúpila operáciu tzv. metódou ULIZBAT. Jej cieľom bolo zmiernenie bolestí a najmä zlepšenie pohybových funkcií. Práve tieto zákroky Viktorke pomohli najviac a uvoľnili sa jej nožičky. Viktorka pravidelne chodí na rehabilitačné cvičenia TheraSuit, cvičenie metódou Feldenkrais, masáže, jazdenie na koníkoch, Floating, plávanie. Okrem dcérky Viktórie máme syna Jakuba ktorý má ťažkú krátkozrakosť -15,-16 dioptrii a dalšie diagnózy prvky autizmu, ADHD, dyslexia, dysgrafia. Najviac sa s Viktorkou tešíme z jej pokrokov, ktorých neustále pribúda.

Preto by sme Vás chceli poprosiť o finančnú pomoc pre Viktorku na rehabilitačné cvičenie v ADELI v Piešťanoch. Vďaka rehabilitačnému cvičeniu v Piešťanoch  sa zlepší  zdravotný stav a splní sa jej veľký sen urobiť svoje prvé samostatné krôčiky. Celkové náklady na rehabilitačné cvičenie v centre Adeli – 3080€.

Z celého srdca Vám ďakujeme za finančnú pomoc pre našu slečnu Viktorku.

Preposlanie projektu

Názov projektu:

Rehabilitačné cvičenie v Adeli pre našu Viktorku

Žiadateľ:

Anonymný žiadateľ

ID projektu: 201700162

* takto označené polia sú povinné

Otázka k projektu

Názov projektu:

Rehabilitačné cvičenie v Adeli pre našu Viktorku

Žiadateľ:

Anonymný žiadateľ

ID projektu: 201700162

* takto označené polia sú povinné

Nahlásiť projekt

Názov projektu:

Rehabilitačné cvičenie v Adeli pre našu Viktorku

Žiadateľ:

Anonymný žiadateľ

ID projektu: 201700162

* takto označené polia sú povinné